O Ses Türkiye'de Şok Değişiklik! Yeni Sezonda Hadise Olmayacak! Hadise Kimdir?

Son zamanlarda adı yakışıklı iş adamı Hakan Sabancı ile aşk dedikodularına karışan ve yeni çıkardığı albümü geçtiğimiz günlerde kendi işlettiği La Plaj isimli beach clupta verdiği konser ile tanıtan Hadise’ye şok haber!
04.07.2017 16:30

Altı yıldır ‘O Ses Türkiye’ yarışmasının jüri koltuğunda oturan ve neredeyse bütün jüri üyelerinin değişmesine rağmen koltuğunu koruyan Hadise’ye bu sezon jüri koltuğunda yer yok!

Acun Ilıcalı’nın hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu üstlendiği ve her sezon aldığı yüksek reytingler ile adından söz ettiren O Ses Türkiye yarışmasının yeni sezonunda jüri isimlerinde büyük değişiklik var! İddialara göre Acun Ilıcalı, Murat Boz hariç tüm jüriyi değiştirme kararı aldı. Bu karar hiç şüphesiz en çok altı yıldır yarışmanın jüri üyesi olan Hadise’yi etkileyecek. Geçtiğimiz sezon altı yılın ardından ilk kez şampiyonluğunu ilan eden Hadise’ye bu şampiyonluk uğurlu gelmedi! İddialara göre yeni sezon hazırlığı yapan Acun Ilıcalı'nın Murat Boz hariç tüm jüri üyelerini değiştirme kararı aldığı haberi bugün magazin basınına bomba gibi düştü! Sibel Can, Hadise, Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşlerin yerine yeni isimler düşünen ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın ilk teklifi Yıldız Tilbe'ye götürdüğü bile iddialar arasında yer aldı. Hatta kulislerde konuşulan dedikodulara göre kötü haberi alan Hadise’nin ise morali bozuldu.

Peki, O Ses Türkiye yarışmasının yeni sezonda jüri koltuğunda yer almadığı haberi ile günün en çok konuşulan isimlerinden birisi olan Hadise Açıkgöz kimdir? İşte Hadise ve hakkında her şey…

Ünlü popçu Hadise Açıkgöz, 1985 yılında Belçika’da dünyaya geldi. Küçük yaşından itibaren müziğe büyük bir ilgi duyan Hadise, Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi almasına rağmen küçük yaşlardan itibaren en büyük tutkularından birisi olan müziğe yöneldi. Hadise’nin müzik eğitimi almasına ailesi de destek verince ünlü popçu küçük yaşında müzik dünyasına merhaba dedi.

Hadise’nin hayatındaki dönüm noktalarından birisi 2003 yılında katıldığı bir müzik yarışması oldu.  Belçika'nın "Popstar"ı olan Idool isimli yarışmaya katılan Hadise, her ne kadar finale kalamasa da birçok yapımcının dikkatini çekmeyi başardı. Hadise küçük yaşında katıldığı bu müzik yarışmasında yapımcıların dikkatini çekince 2Brains şirketi ile anlaşma sağladı ve albümü için stüdyoya girdi.

Ünlü popçu verdiği röportajlarda Christina Aguilera ve Beyonce Knowles gibi isimleri beğendiğini ancak aynı zamanda Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton gibi daha tecrübeli isimlerden de etkilendiğini ifade ediyor. Hadise yapmak istediği müziği de  "şehirli pop" (urban pop) şeklinde nitelendiriyor.

Hadise'nin ilk single çalışması "Sweat" adını taşıdı. Ünlü popçu Haziran 2005 çıkışlı "Stir Me Up" şarkısı ile tanındı ve müzik eleştirmenleri tarafından olumlu yorumlar aldı.

Ünlü popçu en büyük başarısını 2009 yılında Moskova’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye"yi temsil ederek elde etti.  Yarışmada Düm Tek Tek adlı şarkıyla finallerde dördüncü olan Hadise, dansı ile de çok konuşuldu.

Hadise, bir yıllık bir hazırlıktan sonra "Aşk kaç beden giyer?" adlı 5. albümünü Nisan 2011’de yayınladı ve albümde birçok şarkı hit oldu. Ünlü popçu Acun Ilıcalı’nın hem sunuculuğunu hem de yapımcılığını üstlendiği O Ses Türkiye yarışmasında jüri koltuğuna oturdu ve altı sezon yarışmanın jüri üyelerinden birisi oldu. Hadise bu albümden sonra da birçok single çalışmasına imza atarak müzik listelerine damga vuran çalışmalara adını yazdırdı. Başarılı popçu hem dansları hem de sesi ile sahnelerin aranan isimlerinden birisi olmayı genç yaşında başardı.

 

BENZER HABERLER